Aktualności

Drive Together

data publikacji: 03-18-2017
DRIVE TOGETHER

JEDNOŚĆ KIEROWCY Z SAMOCHODEM

Kiedy prowadzisz Mazdę, nigdy nie jesteś sam. Samochód i kierowca są w doskonałej harmonii. Jak koń i jeździec. Tę filozofię nazywamy „Jinba Ittai”. Wierzymy, że gdy samochód i kierowca stanowią jedność, prowadzenie staje się czystą przyjemnością. Podążamy własną drogą, ponieważ nasze samochody służą do czegoś więcej, niż przemieszczanie się z punktu A do B. Jinba Ittai. Czysta, intuicyjna relacja, tworząca więź, której nie da się opisać słowami. Razem jesteśmy silniejsi. Nigdy nie jedziemy sami. Drive Together.

KOŃ I JEŹDZIEC

Korzeni „Jinba Ittai”, czyli jedności jeźdźca z koniem należy szukać w dawnym rytuale Yabusame. Jego istotą była idealna harmonia łucznika z koniem, bowiem tylko ona umożliwiała trafienie do celu w czasie galopu. Podczas próby jeździec w rękach dzierżył łuk i jednocześnie kolanami sterował swoim wierzchowcem.

JINBA ITTAI: JEDNOŚĆ Z SAMOCHODEM

Ciągłe wysiłki inżynierów Mazdy umożliwiły opracowanie technologii, które pozwoliły zrealizować założenia filozofii Jinba Ittai.

TAKAO KIJIMA

BYŁY KIEROWNIK PROGRAMU MX-5 – MAZDA JAPAN

„NAJWAŻNIEJSZA DLA NAS ZAWSZE JEST PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY – RADOŚĆ Z POSŁUSZEŃSTWA SAMOCHODU WOBEC KIEROWCY.”?

FILOZOFIA SKONCENTROWANA NA CZŁOWIEKU

Sama technologia nie może stworzyć jedności samochodu z człowiekiem, chyba że powstaje z myślą o kierowcy. To dlatego wkładamy całą swoją wiedzę w obszary wzmacniające tę więź. Dla nas filozofia Jinba Ittai zaczyna się od projektowania pozycji podczas jazdy, z umieszczeniem człowieka w centrum uwagi, a kończy się na każdym otaczającym kierowcę elemencie pojazdu. 

DESIGN KODO

Dążąc do prostoty tworzymy piękno. Muskularne nadwozie i mocny kręgosłup. Elegancka sylwetka zdradzająca ukryty charakter. Wygląd, który emanuje wdziękiem i wyrafinowaniem, mogący w jednej chwili rzucić na kolana. Oto filozofia KODO.

DAISUKE UMETSU

INŻYNIER DS. ROZWOJU OSIĄGÓW – MAZDA JAPAN

„ROBIMY WSZYSTKO, ABY NASZE SAMOCHODY BYŁY CZYMŚ WIĘCEJ, NIŻ TYLKO ŚRODKIEM TRANSPORTU.”

TECHNOLOGIA SKYACTIV

Dzięki zaawansowanym, a zarazem niekonwencjonalnie praktycznym innowacjom, Mazda stale rozwija samochód, łącząc radość z jazdy z wyjątkowymi osiągami w dziedzinie ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa. Udowadniają to manualna skrzynia biegów, nadwozie, podwozie i silnik wysokoprężny oferujący wysoko precyzyjne przyspieszenie i przyjemne brzmienie. Zobacz, jak Mazda podnosi dynamikę i wydajność na zupełnie nowy poziom. 

HIROTAKA KANAZAWA

DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY – MAZDA JAPAN

„ABY WYPRODUKOWAĆ ŚWIETNY SAMOCHÓD, NALEŻY ZROZUMIEĆ ZWIĄZEK MIĘDZY NIM A KIEROWCĄ.”

DRIVE TOGETHER

Doświadcz na własnej skórze siły „Jinba Ittai”. Zapisz się na Jazdę próbną.

Mazda6
 

 

 
powrót