Aktualności

Mazda CX-5 – nieszablonowy SUV | Mazda Pro-Moto Katowice

data publikacji: 11-19-2018

Poznaj bliżej zalety Mazdy CX-5 w salonie Mazda Katowice. Zobacz jak koncepcja rightsizingu wpływa na parametry i charakterystykę silnika najnowszego SUV-a. Dlaczego Mazda wciąż tworzy tego typu silniki, dowiesz się u doradców dealera Mazda Pro Moto Katowice.

Rightsizing to koncepcja budowy silnika w taki sposób, aby idealnie pasował do przeznaczenia i wielkości samochodu. To przeciwieństwo popularnego downsizingu. Polega on na stosowaniu turbodoładowania i zmniejszaniu pojemności skokowej. Samochody Mazdy to bardzo przemyślane konstrukcje. Właśnie dlatego dzięki technologii SKYACTIV można uzyskać satysfakcjonującą moc i niskie zużycie paliwa przy zastosowaniu silników o większej pojemności. To przekłada się nie tylko na użyteczność pojazdu, ale i przyjemność prowadzenia. Efektem rightsizingu jest prostsza konstrukcja jednostek benzynowych i zwiększona trwałość. Przyjemność z prowadzenia można odczuć zwłaszcza w SUV-ie Mazda CX-5.

Japończycy tworząc SUV Mazda CX-5 kierowali się filozofią Jinba Ittai. To niezwykła więź, która łączy człowieka z samochodem. Ma ona towarzyszyć pasażerom i kierowcy podczas każdej podróży Mazdą. Stylistyka KODO – Dusza Ruchu, w połączeniu z kunsztem wykonania dają efekt niepowtarzalnego wyglądu Mazdy CX-5. To SUV doskonały w każdym detalu. Prezentuje się on bardzo żywiołowo, przede wszystkim w kolorze Soul Red Crystal. Wnętrze SUV-a Mazda CX-5 jest ciche i przestronne, stworzone z myślą o człowieku. Na odczuwanie pełnej przyjemności z jazdy wpływa technologia bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE. Jej systemy stale monitorują pojazd i jego otoczenie, aby reagować na ewentualne niepożądane sytuacje na drodze.

W salonie Pro Moto Mazda Katowice, Mazda CX-5 dostępna jest w żywiołowym kolorze Soul Red Crystal. Głębia i wykończenie tego nowego koloru nawiązują do perfekcji mistrzów rzemiosła. Barwa ta podkreśla piękno filozofii KODO a SUV CX-5 zdaje się emanować energią.

Aby kierowca prowadził jeszcze pewniej i płynniej, japońscy twórcy zastosowali innowacyjny system G-Vectoring Control. Efektem jego działania jest między innymi zwiększona precyzja układu kierowniczego i doskonała przyczepność. Napęd 4x4 i-ACTIV AWD wykorzystuje aż 27 czujników do monitorowania warunków drogowych 200 razy na sekundę! Pomaga to kierowcy w rozpoznaniu potencjalnego zagrożenia oraz uniknięciu lub zmniejszeniu skutków kolizji.

Dla Mazdy bezpieczeństwo to nie tylko ochrona kierowcy i pasażerów przez zastosowanie zaawansowanych technologii i systemów. Celem twórców Mazdy jest sprawienie, aby każdy kto prowadzi wyjątkowy SUV Mazda CX-5 poczuł przyjemność z jazdy i ducha filozofii Jinba Ittai.

SUV Mazda CX-5 naszpikowany jest najnowszymi rozwiązaniami dającymi pełen komfort użytkowania samochodu. O bezpieczeństwo podróżujących dbają czujniki i kamery. SUV Mazda CX-5 wyposażony jest w aktywny tempomat oraz kolorowy wyświetlacz Head-up. Mazda CX-5 wspomaga hamowanie, rozpoznaje znaki drogowe, utrzymuje stałą prędkość i odległość za poprzedzającym pojazdem. Komfort podróży zapewnia nie tylko fantastycznie zaprojektowane wnętrze, wygodne fotele i system multimedialny, ale również adaptacyjne diodowe światła przednie i wiele innych rozwiązań.

Wybierz SUV-a Mazda CX-5 w Pro Moto Katowice i ciesz się komfortem podróży w każdych warunkach. Zapraszamy do naszego salonu Mazda Katowice.

powrót