Aktualności

Mazda MX-5 – legendarny roadster | Mazda Pro-Moto Katowice

data publikacji: 11-19-2018

Sportowa Mazda MX-5 to samochód, który znają wszyscy fani motoryzacji. Sylwetka MX-5 zapiera dech w piersiach! Przekonał się o tym każdy, kto widział ten samochód w salonie Mazda Pro Moto Katowice. Mazda MX-5 dostępna jest też w nowym kolorze Soul Red Crystal, który jeszcze bardziej odzwierciedla jej piękno i filozofię projektową KODO — Dusza Ruchu.

Już pierwsze uchwycenie kierownicy Mazdy MX-5 wyzwala dreszcz emocji a przed kierowcą pojawia się perspektywa fantastycznej podróży. Model MX-5 dopracowany w zgodzie z filozofią KODO cieszy zmysły. Auto ma swój niepowtarzalny charakter i sportowy pazur, jest dynamiczne i energiczne a przy tym eleganckie. Opływowe kształty nadwozia łączą się wizualnie z wnętrzem pojazdu, dzięki czemu ma się poczucie pełnej spójności.

Wnętrze jest stylowe i dopracowane w każdym szczególe – od sportowych foteli po dobrze zaprojektowany kokpit. „Mazdę MX-5 zaprojektowano z myślą o dynamice i czerpaniu przyjemności z jazdy”. Kultowy roadster, Mazda MX-5, gwarantuje czystą przyjemność z jej prowadzenia. Zgodnie z filozofią Jinba Ittai auto reaguje na każde polecenie kierowcy, stanowiąc z nim absolutną jedność. Jak pozostałe modele, również roadster Mazdy został opracowany w oparciu o technologię SKYACTIV. Mazda MX-5 jest lekka i zgrabna, posiada sztywniejsze nadwozie i nisko położony środek ciężkości. Auto jest dobrze wyciszone, co podnosi komfort podróżowania. Aby kierowca mógł w pełni skupić się na drodze, czuwają nad nim zaawansowane technologie i-ACTIVSENSE z zakresu bezpieczeństwa. To gwarantuje niepowtarzalną przyjemność z jazdy.

Pokładowy system rozrywki MZD Connect daje pełen dostęp do multimediów co umila podróż kierowcy i pasażerowi oraz umożliwia jego ustawienie odpowiednio do indywidualnych preferencji i potrzeb kierowcy. MZD Connect obsługuje się za pomocą 7-calowego ekranu dotykowego oraz za pośrednictwem interfejsu HMI.

Właściwości jezdne Mazdy MX-5 uwydatnia silna sylwetka, samochód jest dynamiczny i piękny dzięki swym opływowym kształtom. Elementy te łączą się doskonale z niskim zużyciem paliwa i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Inżynierowie udoskonalili skrzynię biegów i silnik. Za to cała bryła MX-5 jest lżejsza i mocniejsza. Mazda MX‑5 jest jeszcze bardziej kompaktowa niż kiedykolwiek. To efekt przesunięcia silnika bliżej środka pojazdu. Dzięki temu uzyskano równy rozkład mas a środek ciężkości został obniżony. Wszystkie te elementy składają się na niepowtarzalne wrażenia z jazdy.

O bezpieczeństwo kierowcy dba wiele zaawansowanych systemów analizujących tor jazdy i otoczenie Mazdy MX-5. Roadster pomaga rozpoznać ewentualne zagrożenie na drodze i zacząć hamowanie. Ostrzega też o niezamierzonej zmianie pasa ruchu,  czy obecności pojazdów w martwym polu.

Klienci w salonie Mazda Pro Moto Katowice mogą także zamówić Mazdę MX-5 RF, czyli wersję ze sztywnym dachem. Dach można otwierać podczas jazdy z maksymalną prędkością 10 km/h. Po naciśnięciu przycisku wystarczy 13 sekund, aby dach się otworzył a kierowca mógł cieszyć każdym kilometrem pokonywanej drogi.

W autoryzowanym salonie Mazda Katowice, Klienci mają do dyspozycji obie wersje kultowego roadstera. Mazda MX-5 i MX-5 RF czekają na ludzi głodnych przygód i tych, którzy na drodze chcą czuć prawdziwą wolność. Zapraszamy na jazdy testowe modelem Mazda MX-5 do Pro Moto!

powrót