Aktualności

Mazda prezentuje MX-5 30th Anniversary Edition w kolorze Racing Orange z okazji 30-lecia modelu

data publikacji: 02-11-2019

Mazda Motor Corporation przedstawiła model MX-5 30th Anniversary Edition podczas rozpoczynających się targów Chicago Auto Show, które otwarte będą dla publiczności do 18 lutego.

Po 30 latach i ponad milionie sprzedanych egzemplarzy, Mazda MX-5 stała się czymś więcej niż tylko udaną konstrukcją. Należy teraz do fanów z całego świata, którzy zawsze wspierali ewolucję tego modelu. Aby wyrazić swoją wdzięczność i duże nadzieje na przyszłość modelu MX-5, przygotowana została edycja limitowana w kolorze nadwozia Racing Orange, który budzi emocje i ekscytację.

Dodatkiem do koloru nadwozia Racing Orange w edycji limitowanej MX-5 są felgi aluminiowe (Rays ZE40 RS30) zaprojektowane wyłącznie dla MX-5 przy współpracy z Rays Co., Ltd oraz plakietka z okazji 30-lecia modelu z seryjnym numerem edycji limitowanej. Na świecie do sprzedaży trafi tylko 3 tys. takich egzemplarzy, w wersji z miękkim (Soft Top), jak i sztywnym dachem (RF).

Zaprezentowana po raz pierwszy podczas Chicago Auto Show w 1989 roku, MX-5 odniosła natychmiastowy sukces. Trzy dekady i cztery generacje później wciąż niepodzielnie dominuje na rynku roadsterów. Niezmiennie ten dwuosobowy samochód pozostaje wierny swoim pierwotnym założeniom czyli jest przystępny cenowo, ma niewielką masę i oferuje przede wszystkim pełnię radości z jazdy roadsterem. A esencja filozofii Jinba Ittai, jako poczucia jedności kierowcy z pojazdem pasuje nadal do wszystkich modeli Mazdy.

WYPOSAŻENIE WYRÓŻNIAJĄCE MAZDĘ MX-5 30TH ANNIVERSARY EDITION:
- Kolor nadwozia Racing Orange
- Promieniście profilowane felgi z kutego aluminium (Rays ZE40 RS30)
- Plakietka okolicznościowa z okazji 30-lecia modelu (z numerem seryjnym)
- Pomarańczowe zaciski hamulcowe, pomarańczowe akcenty kolorystyczne na fotelach, tapicerce drzwi - bocznych, tablicy wskaźników i lewarku zmiany biegów
- Fotele Recaro
- Amortyzatory Bilstein (tylko w modelach z ręczną skrzynią biegów)
- Zaciski hamulcowe Brembo na przednich kołach (w kolorze pomarańczowym)
- Zaciski hamulcowe Nissin na tylnych kołach (w kolorze pomarańczowym)
- System nagłośnienia Bose® (AudioPilot™2) z 9 głośnikami
- Apple CarPlay® oraz Android Auto™ (na wybranych rynkach)
 

MODELE MAZDY PREZENTOWANE PODCZAS CHICAGO AUTO SHOW

Zaplanowane do sprzedaży Mazda MX-5 30th Anniversary Edition (światowa premiera)
W sprzedaży Mazda3, Mazda6, Mazda CX-9, Mazda CX-5, Mazda CX-3

 

powrót