Aktualności

Nowa Mazda 6 – japońska perfekcja | Mazda Pro-Moto Katowice

data publikacji: 11-19-2018

Salon Mazda Pro Moto Katowice to miejsce, gdzie można zobaczyć długo wyczekiwany model Mazdy, który zachwyca. To oczywiście nowa Mazda 6. Jazda próbna tym samochodem to niepowtarzalne doświadczenie! Przekonaj się o tym podczas wizyty w salonie Mazda Katowice. Mazda 6 to samochód dla najbardziej wymagających.

Zgodnie z ideą KODO – Dusza Ruchu, nowa Mazda 6 otrzymała szerszy, schodzący niżej grill. Wyraźnie podkreśla on nisko osadzony środek ciężkości komponując się z liniami przechodzącymi wzdłuż samochodu. Nadaje to niezwykłego dynamizmu całej sylwetce auta.

Nowe, przednie matrycowe reflektory LED zostały wyposażone w systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH). Co ciekawe reflektory mają teraz aż 20 niezależnie sterowanych stref! Dzięki temu kierujący widzi jeszcze więcej drogi podczas jazdy nocą a inteligentny system zapobiega oślepianiu innych kierowców.

Topową wersją nowej Mazdy 6 jest bez wątpienia ekskluzywna wersja SkyDREAM. Wnętrze jest bardzo estetyczne a dbałość o każdy detal niezwykle widoczna. Specjalnie dobrana tapicerka ze skóry Nappa doskonale współgra z elementami wnętrza wykonanymi z drewna sen, które w japońskiej tradycji wykorzystywane jest do budowy instrumentów muzycznych i produkcji mebli. Te elementy wnętrza dopełniają bogate wyposażenie wersji SkyDREAM, by każda podróż była niezapomnianym doznaniem.

Zwieńczeniem wyrafinowanego stylu nowej Mazdy 6 jest wspomniana wersja SkyDREAM. Jej podstawową cechą jest dbałość o każdy detal. Model ten możecie zobaczyć w salonie Mazda Pro Moto Katowice. Mazda 6 w wersji SkyDREAM to tapicerka ze skóry Nappa, wykończenie wnętrza z drewna Sen, którego Japończycy używają do budowy instrumentów muzycznych oraz ekskluzywnych mebli. Połysk drzwi i deski rozdzielczej to zasługa technologii Ultrasuede. Jazda testowa Mazdą 6 w wersji SkyDREAM to niesamowite przeżycie. Zapraszamy do autoryzowanego salonu Mazda Katowice, gdzie posiadamy ten model na ekspozycji jak i dostępny do jazd testowych.

Każda nowa Mazda 6 już w standardzie wyposażona jest w przezierny wyświetlacz head-up. Prezentuje on na przedniej szybie najważniejsze informacje dotyczące jazdy. Kierowca otrzymuje dane dotyczące drogi – aktualną prędkość, polecenia nawigacji i odczyty systemów bezpieczeństwa. Dzięki bardzo przemyślanemu umieszczeniu wyświetlacza, kierowca rzadziej odrywa wzrok od jezdni. Podnosi to bezpieczeństwo podróżujących a zmęczenie oczu kierowcy, zwłaszcza podczas długich tras jest dużo mniejsze.

Aby ułatwić odczyt najważniejszych parametrów w nowej Maździe 6, zastosowano personalizowany wyświetlacz i-ACTIV Display. Teraz to kierowca decyduje jakie dane ma wyświetlać samochód. Niezależnie od wybranego trybu informacje prezentowane są w sposób wyraźny i czytelny. Podczas jazdy testowej Mazdą 6 warto zwrócić uwagę na działanie systemu kamer 360°, który podnosi komfort użytkowania samochodu i ułatwia manewr parkowania. Obraz z kamer jest wyświetlany na 8-calowym ekranie MZD Connect. Ponad to 8 czujników rozmieszczonych wokół pojazdu informuje o obiektach znajdujących się w bliskiej odległości.

Mazdą 6 podróżuje się z przyjemnością. Rozwiązania technologiczne mocno poprawiające komfort jazdy to cecha charakterystyczna dla Mazdy 6. Przednie fotele zostały całkowicie przeprojektowane, teraz są jeszcze wygodniejsze. Docenią je zwłaszcza ci, którzy przemierzają długie trasy. Nowa Mazda6 oferuje także funkcję wentylowanych foteli, przydatną podczas upalnych dni. Rozwiązanie to zostało bardzo przemyślane – strumień zimnego powietrza nie jest kierowany na ciało kierowcy, ale to ciepłe powietrze jest zasysane i odprowadzane z foteli, przez co kierowca nie odczuwa dyskomfortu termicznego. Mazda6 wyposażona jest też w dwustrefową klimatyzację automatyczną. Latem można cieszyć się przyjemnym chłodem a w zimę ciepłym wnętrzem kabiny. Ponad to zimową porą o komfort dbają również podgrzewana kierownica i podgrzewane fotele.

Mazda 6 to kolejny udany krok w stronę klasy premium. Mazda Katowice to miejsce, gdzie można poczuć emocje, jakie wyzwala ten niezwykły samochód. Zapraszamy na jazdę testową Mazdą 6 ulicami Katowic!

powrót